Emin Bey kardeşimden…

bekAziz Dostlar,

Aziz Milletimin yaklaşık iki asır önce bağrına bastığı Çerkes dedelerinin gönlüme emaneti, muhabbetle sevdiğim bir Çerkes kardeşimin özünden damlamış bir kaç özden cümlesini burada paylaşmak istedim. Selametle…

Türklük için şehit olunmaz.. 
Türkler asırlarca İslama muhafızlık yapıp ona hizmetkar olduğu için, ordusu Peygamber övgüsü aldığı için, Ayasofya’yı camii yaptığı için, haçlı seferlerine karşı Kudüs’ü, İngiliz çizmesine karşı Medine’yi koruduğu için, hala ümmete, mazlum milletlere umut ışığı olduğu için büyük millettir. Ordusuna peygamber ocağı denildiği için asil millettir.
20. Yüzyılın son mücahitleri olan Cevher Dudayev’in, İzzetbegoviç’in Türklere olan sevgisi de bu sebeptendir. Aslen Çerkes olan ailemin Türklüğe olan sevgisi, Türk Ordusu’na olan muhabbeti de bu yüzdendir. 
Şayet bu niteliklere sahip olan başka bir ırk olsa, o ırka bu methiyeleri düzer, onun bayrağını bağrımıza basar, onun ordusuna nefer olurduk.. İşte bu yüzden Türklük için şehit olunmaz, ne için şehit olunacağı yazının içeriğinden anlaşılıyor umarım.

Mevcut gündemde sapla samanı ayırt edemeyenlere ithaf olunur.

Emin Bey.

Share This